İzmir, Türkiye
+902323482343
info@avtmuhendislik.com

Klor Dozaj SistemleriAnasayfa » Klor Dozaj SistemleriKlor dozaj sistemleri dezenfeksiyon amaçlı kullanılan en yaygın sistemlerden biridir. Klor dozaj üniteleri sudaki oksitlenebilen maddeleri oksitlemek ve bakteri, virüs gibi kirlilikleri dezenfekte etmekte kullanılır. Klor dozaj sistemi sahip olduğu kalıcı etkinin yanı sıra en ekonomik yöntemlerdendir. Uygun kapasite ve özellikteki bir dozaj pompası ile ham suya sıvı Sodyum Hipoklorit (NaClO) dozlanarak suda dezenfeksiyon sağlanır.

Klor Dozaj Sistemleri; standart tip, ORP kontrollü ve debi kontrollü modellerden oluşmaktadır.

KLOR DİOKSİT

Klor dioksit; soğutma kuleleri, proses suyu ve gıda işleme dahil çok sayıda endüstriyel su arıtma uygulamasında kullanılır. Klordan daha seçicidir ve lejyonella bakterisinin kontrolü için daha üstündür.

Klor dioksit, uzun süre etkili bir dezenfektandır. Çok küçük miktarlarda bile klor dioksit, yüksek dezenfeksiyon özellikleri gösterebilir ve zararlı bakterilerin üreme alanı olan biyofilmi temizleyebilir.

Klor dioksit jeneratörleri, tüm bakterilere ve biyofilme karşı son derece etkindir ve kullanımı kolaydır.

GAZ KLORLAMA

Gaz klorla klorlama, dezenfeksiyonda ve yüksek yükle arıtma işlemlerinde yaygın olarak kullanılır.

Gaz dozaj sistemleri, denenmiş ve onaylanmış tam vakum prensibine göre çalışır. Bu sayede gaz klorun doğru ve güvenilir bir şekilde dozlanmasını sağlar. Ayrıca kimyasal maliyetlerini düşürmeye, yüksek güvenlik standartları yakalamaya, süreç ve işletim maliyetlerinden tasarruf sağlamaya yardımcı olur.

ELEKTRİKLİ KLORLAMA

Elektrikli klorlama sistemleri, güvenilir ve tehlikesiz klorlama için sahada hipoklorit çözeltisi üretir. Elektroliz için sadece su, tuz ve elektrik gerekir ve işletim maliyetleri son derece düşüktür.

Tamamı çok düşük bakım gerektiren ve uzun servis ömrü sunan dayanıklı bileşenlerden üretilen farklı tank boyutlarında modüler sistemler mevcuttur.

Translate »