İzmir, Türkiye
+902323482343
info@avtmuhendislik.com

Kartuş FiltrelerAnasayfa » Kartuş FiltrelerSudaki bütün tortu, partikül, kum, vb. maddeler PP malzemeden imal edilmiş kartuşlar sayesinde tutularak istenilen mikron hassasiyetinde filtrasyon sağlanır.

PVC KARTUŞ FİLTRELER

PVC kartuş filtre sistemleri, filtre gövdesi ve kartuşlardan oluşmaktadır. Filtre gövdesi, suyun filtrasyonunu sağlayacak olan kartuşun içine yerleştirildiği gövdedir ve PVC malzemeden imal edilmektedir. Kartuşlar, farklı mikron hassasiyetlerine sahiptir. Bu sebeple farklı kapasiteler için uygun hassasiyette ve uygun sayıda kartuş ile tasarım yapmak gerekmektedir. Filtreye giren ham suyun özellikleri, kartuşların kullanım ömrünü ve kirlenme sürelerini etkileyen kriterlerdir. Kirlenen kartuşlar filtrenin basınç kaybını arttırıp filtreleme hassasiyetini azaltır. Bu sebeple kirlenen kartuş değiştirilmelidir.

PASLANMAZ ÇELİK KARTUŞ FİLTRELER

Paslanmaz çelik kartuş filtre sistemleri, filtre gövdesi ve kartuşlardan oluşmaktadır. Filtre gövdesi, suyun filtrasyonunu sağlayacak olan kartuşun içine yerleştirildiği gövdedir ve AISI304 / AISI316 kalite paslanmaz çelik malzemeden imal edilmektedir. Kartuşlar, farklı mikron hassasiyetlerine sahiptir. Bu sebeple farklı kapasiteler için uygun hassasiyette ve uygun sayıda kartuş ile tasarım yapmak gerekmektedir. Filtreye giren ham suyun özellikleri, kartuşların kullanım ömrünü ve kirlenme sürelerini etkileyen kriterlerdir. Kirlenen kartuşlar filtrenin basınç kaybını arttırıp filtreleme hassasiyetini azaltır. Bu sebeple kirlenen kartuş değiştirilmelidir.

Translate »