İzmir, Türkiye
+902323482343
info@avtmuhendislik.com

Endüstriyel Sistem Programlama

Anasayfa » Endüstriyel Sistem Programlama

Endüstriyel kontrol sistemleri, mantıksal anahtarlama değerlendirme ve yönetimi sağlayan dünya çapında üretilen standart endüstriyel donanım ve yazılım ürünleridir. PLC, HMI, SCADA temel tabirleri ve ilişkili diğer özel tanım isimlerini (OPC, Modbus, Ethercat, OPLC, WinAc vb.) içerir.

Projelerimizde kullandığımız endüstriyel kontrol sistemlerini ;

  • Müştermiz talebine,
  • Proje ve senaryo gereksinimlerine,
  • Endüstriyel kontrol ekipmanı kabiliyetlerine,

bağlı olarak seçiyoruz. Hemen her marka endüstriyel kontrol sistemini projelerimizde kullanabiliriz. Majör üreticiler Siemens, Beckhoff, Allen Bredley, Panasonic, Mitsubishi, Omron gibi markalardan ve minör üreticiler Delta, Unitronics, Mikrodev gibi markalardan endüstriyel kontrol sistemlerini programlıyoruz.

Senaryoya bağlı olarak şekillenen P&ID ile birlikte giriş – çıkış tablosu belirlenir. Bu tabloya göre elektrik şeması çizilir. Şemaya ve donanım gereksinimlerine bağlı olarak endüstriyel kontrol ekipmanı seçimi ve giriş çıkış tablosunun senaryo ile birlikte bu ekipmana uygulanması sonraki adımlardır.

Ladder başta olmak üzere SCL, STL, Codesys, VB, C, VB.Net, C#.Net, HTML, Java/VB Scripting, Windows Scripting ve benzeri çeşitli programlama dillerini tek veya kombinasyonlar şeklinde kullanıyoruz.

Proje sahibi talebine ve anlaşamaya bağlı olarak yedek endüstriyel kontrol sistemi, program kaynak kodları, kurtarma medya diski vb. kaynakları bırakıyoruz.

2 yıl gibi bir süre için ürettiğimiz sistemler, endüstriyel kaynak kodunu da içerecek şekilde garantimiz altında bulunuyor.

Translate »