İzmir, Türkiye
+902323482343
info@avtmuhendislik.com

ELEK (STRAINER) FiltrelerAnasayfa » ELEK (STRAINER) FiltrelerSüt, su, meyve suyu, gazlı içecekler, sıvı yağ, şarap, bira ve deniz suyu endüstrilerinde kullanılır.

Kaba partiküllerin ana boru hatlarına kaçmasını önlemek, pompa, ölçüm cihazları vs. gibi sistem ekipmanlarında kalıcı hasara yol açarak sistemin durmasını engellemek amacıyla kullanılan filtrelerdir.

Hijyeniktir ve sıcak CIP (Clean-In-Place) işlemi için uygundur. Her türlü hammadde ve malzeme elemede, süzgeç ve filtre teli olarak yaygın kullanılır. Yüksek sıcaklığa dayanabilmesi, su ve asidik ortamlarda üstün mekanik özellikleri nedeniyle tercih edilir.

Filtre geçirgenliği 50 μ – 200 μ arasında değişmektedir.  Filtreler DN25 – DN150 arasında çeşitli ölçülerde üretilmektedir. Kolay sökülüp temizlenebilir. Talebe göre manuel veya otomatik olarak yıkanabilir şekilde tasarlanabilir.

Paslanmaz çelik malzemeden AISI 304 ve AISI 316 kalite olarak üretilmektedir. Paslanmaz malzemeden yapılan gövdeleri özel tasarım olup, müşteri talebine göre şekillenmektedir.

Translate »